Obszary pomocy

Czasami szukamy pomocy, choć nie do końca potrafimy odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego? Nasze potrzeby i problemy są złożone.Postanowiliśmy w Sense przygotować opis naszej oferty w formie mapy wsparcia, która ułatwia zorientowanie się, w jakim obszarze możemy Ci pomóc.

Umów sesję

Kliknij na wybrany obszar

Wyjaśnimy Ci, jakie problemy mogą się pojawiać w tej sferze, jak się objawiają i jak możemy pomóc.

Obszary wsparcia w Sense

Lęki

Częste odczuwanie lęku, napięcia, niepokoju, paniki bądź natrętnych myśli może być naprawdę męczące. Możemy się obawiać o nasze zdrowie, bliskich, czuć lęk wobec różnych obiektów, sytuacji, ludzi lub niemal ciągle bać się bez wyraźnego powodu.

więcej

Stres i traumy

Stres jest nieodłącznym towarzyszem życia ale czasem jest go zbyt wiele lub jest zbyt intensywny i przekracza nasze zdolności poradzenia sobie z nim. Może wtedy wywołać ostrą reakcję na stres, PTSD, zaburzenia adaptacyjne i liczne negatywne skutki zdrowotne.

więcej

Uzależnienia

Kiedy używanie alkoholu, innych substancji lub pewne czynności (korzystanie z internetu, zakupy, seks itp.) wymknęły się nam lub bliskiej osobie spod kontroli i mają szkodliwy wpływ na nasze życie, jest to czas na zgłoszenie się po pomoc psychologiczną.

więcej

Ciało i umysł

Trudności w sferze psychicznej często związane są z objawami cielesnymi. Trwałą poprawę w takich problemach, jak zaburzenia odżywiania, problemy ze snem, bóle psychogenne i pogorszenie sprawności intelektualnej może przynieść odpowiednia terapia psychologiczna.

więcej

Osobowość

Zaburzenia osobowości, takie jak borderline, osobowość narcystyczna, zależna, unikowa, mają wpływ na całokształt funkcjonowania osoby. Podobnie dzieje się w przypadku DDA i DDD. Psychoterapia pomoże zmienić niekorzystne wzorce myślenia i przeżywania emocji.

więcej

Relacje

Trudności w budowaniu relacji partnerskich, rodzinnych i społecznych mogą być bardzo dotkliwe. Mogą dotyczyć samotności, konfliktów, doświadczania przemocy. Także rozstanie, rozwód bądź żałoba po bliskiej osobie należą do momentów, kiedy najbardziej potrzebujemy wsparcia.

więcej

Nastrój

Z powodu nagromadzenia trudności życiowych i emocjonalnych możemy czuć się przytłoczeni, przygnębieni, mieć silne wahania nastroju, obniżoną samoocenę. Jeśli czujesz, że tracisz siły i motywację do zmagań z codziennością, nie wahaj się poszukać wsparcia.

więcej

Skontaktuj się z nami na czacie lub przez telefon

Pomożemy Ci wybrać odpowiedniego specjalistę
i umówić sesję terapeutyczną.

+ 48 515 778 138

Możesz też napisać do nas na czacie:

Porozmawiajmy